Oferujemy najwyższej jakości olej rzepakowy tłoczony na zimno z Koźmina Wielkopolskiego

O nas

W 2017 r. założyliśmy firmę OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k. w celu butelkowania i sprzedaży wyprodukowanego przez „BASTIK” Sp. z o.o.
Oleju rzepakowego tłoczonego na zimno.

„BASTIK” Sp. z o. o. to rodzinna firma powstała w 1989 roku w której pracują trzy pokolenia rodziny Trawińskich. W 2006 r. firma zainwestowała
w nowoczesną, specjalistyczną linię technologiczną do produkcji oleju rzepakowego surowego.

Dzięki naszym staraniom, dotacjom unijnym w ramach projektu „INNOTECH” oraz przy współpracy z najlepszymi jednostkami badawczymi w Polsce udało nam się stworzyć unikatowy Olej rzepakowy tłoczony na zimno. Nasz proces technologiczny został opatentowany i wdrożony do produkcji.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, która uprawnia nas do oznaczenia znakiem „Jakość Tradycja” nasz
Olej rzepakowy tłoczony na zimno.

 

Posiadamy certyfikat BRCGS Food Safety oraz jesteśmy wystawcą Polska smakuje.

           

Olej rzepakowy tłoczony na zimno

Nasz naturalny Olej rzepakowy tłoczony na zimno dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii tłoczenia, wyłącznie ze specjalnie wyselekcjonowanych i kontrolowanych ziaren rzepaku, a także co najważniejsze  bez zastosowania jakichkolwiek środków chemicznych zapewnia najwyższą jakość uzyskiwanego oleju rzepakowego, zachowuje swój złocisty kolor i charakterystyczny smak. Do wyprodukowania 1 litra oleju rzepakowego wykorzystujemy aż 3 kg nasion rzepaku. Olej rzepakowy tłoczony na zimno jest olejem nierafinowanym.

Olej rzepakowy posiada wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwas alfa-linolenowy (ALA; należący do kwasów omega-3) pomaga w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA (należącego do kwasów omega-3) dziennie, co odpowiada 2,5 porcji (25ml). Olej rzepakowy ułatwia wchłanianie i transport witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – A, D, E i K. Stanowi bogate źródło witaminy E, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Jest również źródłem witamy K, która przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i utrzymania zdrowych kości. Dostarczają również nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT): omega-6, omega-3 w proporcjach około 2:1.


Nasz olej rzepakowy tłoczony na zimno nalewamy do butelek z ciemnego szkła. Nie bez powodu stosujemy takie właśnie opakowanie. Oleje roślinne są bardzo wrażliwe na światło, które niszczy ich właściwości i pozbawia najcenniejszych wartości odżywczych. Ciemne szkło zapewnia również przedłużenie trwałości oleju, a także szkło nie wchodzi w reakcję z zawartością.
Nasz olej rzepakowy tłoczony na zimno objęty jest stałą opieką Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie, który w sposób ciągły kontroluje proces produkcji.

Podczas przechowywania oleju tłoczonego na zimno, może pojawiać się w nim naturalny osad, który jest dowodem na to, że olej był tłoczony mechanicznie i jest w 100% naturalny. Poszczególne partie oleju rzepakowego tłoczonego na zimno naturalnie mogą różnić się intensywnością smaku, koloru oraz aromatu.

Oleje rzepakowe pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a także doskonale nadają się do pielęgnacji skóry i włosów. Stanowić mogą doskonałą bazę do domowych maseczek i peelingów.


Nasz olej rzepakowy może być stosowany na zimno – do sosów, dresingów, sałatek, majonezu, słodkich wypieków a także do krótkiego smażenia („nie pryska na patelni”). Nasz olej użyty do marynat, w znacznym stopniu podnosi walory smakowe mięs.

Produkt POLSKI
Nasz Olej rzepakowy tłoczony na zimno jest PRODUKTEM POLSKIM.
WARTOŚĆ ODŻYWCZA100 g
Wartość energetyczna 3400 kJ/827 kcal
Tłuszcz, w tym:
- kwasy nasycone 7,2 g
- jednonienasycone 64,9 g
- wielonienasycone 27,9 g
Węglowodany 0 g
- w tym cukry 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g
Witamina E* 26 mg (217%**)
Witamina K* 60 µg (80%**)
Omega 3* 8,0 g
Omega 6* 18,0 g 
* wartość naturalna
**% dziennych referencyjnych wartości spożycia
Zapraszamy do zakupu naszego Oleju rzepakowego tłoczonego na zimno w butelkach szklanych do sklepu na naszej stronie internetowej. W sklepie można znaleźć olej rzepakowy naturalny oraz wersje z dodatkiem suszonych ziół. Możliwa dostawa kurierem, do paczkomatów InPost lub odbiór osobisty w siedzibie firmy przy ul. Boreckiej 54 w Koźminie Wielkopolskim.
 
Zapraszamy również firmy, które chciałyby podjąć współpracę z nami w celu zakupu większych, hurtowych ilości naszego oleju rzepakowego tłoczonego na zimno. Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy.
Formularz kontaktowy
Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k. na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k. dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k.
Dane kontaktowe

OLEJE TRAWIŃSCY Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Borecka 54
63-720 Koźmin Wielkopolski
woj. wielkopolskie
Polska

NIP: 621 182 22 51

     

tel. +48 668 692 992
+48 606 316 884
 

E-mail: biuro@olejetrawinscy.pl
strona www: www.olejetrawinscy.pl